Liptovské divadlo tanca (LDT) založili Eva Ohraďanová, Simona Dikaszová a Alena Majeríková, ako slobodnú umeleckú platformu, poskytujúcu možnosť divadelnej praxe pre študentov slovenských konzervatórií. Partnerom LDT je mesto Liptovský Hrádok, ktoré poskytuje LDT divadelný priestor v Dome kultúry.

Cieľom LDT je vytvoriť nezávislú scénu pre prezentáciu autorských tanečných diel domácich umelcov, vrátane hosťovania medzinárodných divadelných súborov s dôrazom na mladých choreografov, performerov, tanečníkov a výtvarníkov.

Svoju prvú divadelnú sezónu odštartovalo LDT autorským projektom PRA©H choreografa Radoslava Piovarčiho a poslucháčov Ateliéru digitálnych médií, Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici v spolupráci s umeleckým občianskym združením TRAKT.

V divadelnej sezóne 2016/2017 prinieslo LDT inscenáciu HRAČKY v choreografii a réžii sólistu SND – Petra Dedinského. Finančne inscenáciu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a odbornú záštitu nad ňou prebral šéf baletu SND – Jozef Dolinský ml.


Recenzie

Továrna na papír aneb Z pohádky do pohádky v Liptovském divadle tance

Natália Jabůrková, 05.03.2018 11:31

Súvisiace obrázky: